Relaxační centrum hotelu POHODA

Relaxační centrum hotelu Pohoda **** je místem, na kterém naleznete klid a harmonii duševních i tělesných prožitků za asistence příjemné obsluhy odborně školených masérů a masérek. Za zvuků relaxační hudby je uvolňováno Vaše tělo i mysl a kombinace exotických vůní Vás vytrhne z únavy a letargie. Nad tím vším se rozprostírá vůně pomáhající uvolnit Vaše tělo i mysl. Vůně levandule uklidňuje, máta peprná naopak dodává energii a mateřídouška přivádí harmonii do celého těla.

Kompletní ceník všech procedur naleznete na konci stránky.

Masáže

Masáže podporují vlastní regenerační schopnosti lidského těla. Masáž ovlivňuje organizmus na úrovni tělesné i duševní. Fyzicky masáž uvolní masírované svalstvo, může zmírnit bolest hlavy a povzbuzuje krevní oběh. V rovině duševní masáž navozuje pocit uvolnění, pozitivního naladění a působí celkově relaxačně.

Relaxační (klasická) masáž

představuje systém masážních hmatů a pohybů, mezi které patří hlazení, hnětení a tisknutí měkkých tkání těla, s cílem navodit stav celkového uvolnění. Pod vlivem masážních pohybů se uvolňuje masírované svalstvo, rozšiřují se kožní vlásečnice a pokožka zčervená, protože se zvyšuje prokrvení. Klasická masáž je prováděna jako celková nebo částečná.
K masáži patří také příjemná atmosféra a vonné oleje. Masáž éterickými oleji, které se získávají z rostlin nebo jejich částí, je nejpoužívanější aromaterapeutickou metodou. Jejím cílem je, vedle odstranění napětí a prokrvení, dostat do těla aromatické esence a umožnit plné rozvinutí jejich účinků.

Relaxační masáž zad a šíje 20 min. 500,-
Relaxační masáž celková 50 min. 1320,-

Uvolňující masáž krční páteře

představuje systém masážních hmatů a pohybů, jejichž vlivem se uvolňuje masírované svalstvo, rozšiřují se kožní vlásečnice, zvyšuje se prokrvení. Masáž výrazně podporuje vlastní regeneraci těla

Uvolňující masáž krční páteře 20 min. 630,-

Aromaterapeutická masáž

dodá pokožce cenné látky a současně nádherně uvolní. Pro uklidňující masáž používáme olej z levandule nebo z měsíčku zahradního. Aby masáž měla co největší účinky, měli byste se jí zúčastnit aktivně. Soustřeďte se, zavřete oči a vnímejte svůj dech v souvislosti s masírovanými částmi těla.
Masáže jsou vynikající metodou k odstranění stresu a k uvolnění, nabízí možnost nechat se opravdu příjemně hýčkat.

Aromaterapeutická masáž zad a šíje 20 min. 630,-
Aromaterapeutická masáž celková 50 min. 1520,-

Masáž teplou svíčkou

tato zajímavá a originální masáž spojuje hluboký relaxační, harmonizující zážitek pro duši a  silný uvolňující a regenerační účinek pro tělo.

Masáž teplou svíčkou zad a šíje 20 min. 870,-
Masáž teplou svíčkou zad, šíje, chodidel a nohou 50 min. 1500,-

Masáž magnetickou lžící a valouny

pomáhá účinně odstraňovat napětí ve svalech. Zrychluje hojení kostí, svalů, vazů a kůže, zmenšuje otoky.

Masáž zad a šíje magnetickou lžící a valouny 20 min. 870,- 
Masáž zad, šíje a chodidel magnetickou lžící a valouny 45 min. 1480,-

Reflexní lymfodrenáž

Lymfatická simulace, lymfodrenáž jsou dvě metody, které řeší městnání lymfy a napomáhají detoxikaci. Zatímco lymfodrenáž je forma klasické masáže, která uvádí v určité části těla nahromaděnou lymfu do pohybu za pomoci speciálních hmatů, dochází při lymfatické stimulaci k reflexnímu uvedení lymfy do pohybu drážděním určitých bodů v konkrétní oblasti. Nejvýznamnější funkcí lymfy je funkce detoxikační. Další oblastí vlivu lymfy je kosmetika. Jedná se o lymfu obličeje a střev. Ta ovlivňuje stárnutí organismu, tedy i pleti. Lymfatický systém může ovlivnit problémy pokožky jako je celulitida, suchá, unavená, popelavá, hrubá, pórovitá pleť. Stimulace lymfatického systému přes plosky chodidel je součást reflexní terapie, která navazuje na obecné zásady reflexologie. Pracuje se na obraze lymfatického systému na chodidle, jeho plosce a nártech, čímž se zprůchodňuje a čistí lymfatický systém. Jedná se o velmi citlivou metodu prospěšnou zvláště u:

  • akutních stavů, včetně poúrazových
  • rychlejší regeneraci poškozených tkání
  • chronických infekcí pro již uvedenou souvislost lymfatického a imunního systému

Což přispívá k rychlejšímu a kvalitnějšímu procesu uzdravování:

  • upravuje rovnováhu v hormonálním systému
  • rovnováhu a množství tekutin
  • má vliv na stres a emoce člověka

Nejúspěšnější je tato terapie u všech případů lymfoedémů a otoků. Upravuje činnost srdce, ledvin, střev atd.

Reflexní lymfodrenáž částečná 20  min. 630,-
Reflexní lymfodrenáž celková 40 min. 1220,-

Reflexní masáž plosky nohy

Reflexní masáž chodidel je jednou z metod čínské masáže, při níž lze na poměrně malé ploše obsáhnout prakticky celé tělo. Chodidla, kde je přes 7200 nervových zakončení odpovídající všem orgánům, představují virtuální mapu našeho těla. Je to vlastně brána k diagnostice a působení na jednotlivé orgány. Je prováděna na chodidlech a nártech nohou.
Energie v lidském těle proudí jakýmisi kanálky, které končí v reflexních bodech na ploskách a dlaních. Ve zdraví je tok energie nepřetržitý. Pokud však dojde k zablokování některého z energetických kanálků, např. vlivem napětí nebo otoku, rozvine se nemoc. Pomocí reflexní metody lze obnovit volný tok energie a navrátit organismu harmonii.
Reflexní masáž přináší hlavně uvolnění. Součástí jejího účinku je také zlepšení krevního oběhu, nervových funkcí a ustavení nové harmonické souhry všech tělesných pochodů. Tato metoda příznivě ovlivňuje celou řadu moderních nemocí, na jejichž vzniku se významně podílí stres. Cílem reflexních masáží je dosáhnout uvolnění a regenerace sil.

Reflexní masáž plosky nohy 20 min. 630,-

Čokoládová masáž se zábalem

Rozpuštěná, nahřátá čokoláda dodá tělu energii a výrazně omlazuje pokožku. Kakao, základ čokolády, působí proti volným radikálům. Vstřebáním důležitých živin jako je theobromin dochází k povzbuzení látkové výměny. Čokoláda dále podporuje tvorbu dopaminu, endorfinu a serotoninu v mozku, jež navozují příjemnou náladu.

Čokoládová masáž se zábalem 40 min. (20 masáž, 15 zábal + sprcha) 840,-

Masáž lávovými kameny

Starobylá metoda využití léčebných schopností nahřátých kamenů slouží k hlubokému uvolnění. Odbourává stres, stimuluje krevní oběh, podporuje imunitní systém. Přispívá ke zmírnění spazmů ve svalech, vylučování nečistot z těla a zároveň ke stimulaci akupresůrních bodů. Působení tepla reguluje trávení a urychluje metabolismus.

Masáž lávovými kameny 45 min. 2050,-
Masáž lávovými kameny celková 90 min. 3580,-

Masáž bambuckým máslem

Bambucké máslo je známé svou zvláčňující a vysoce ochrannou schopností. Díky nejjemnější péči o pokožku, dosáhneme uvolnění od starostí běžného dne.

Masáž bambuckým máslem 20 min. 840,- 

Kosmetická lymfodrenáž obličeje a dekoltu

Formou klasické masáže stimulujeme lymfatický systém za pomoci speciálních hmatů. Dochází tím k vyhlazení vrásek, urychlení hojení jizev, k omlazení a regeneraci pokožky. Má výrazný analgetický, uklidňující a očistný účinek.

Kosmetická lymfodrenáž obličeje a dekoltu 40 min. 970,- 

Medová detoxikační masáž

Masáž pomocí medu je prováděna na zádech, kde se nejlépe vytáhnou škodliviny z pórů a tkání. Při masáži se do kůže vstřebává spousta minerálních látek a vitaminů. Silně oživuje organismus a příznivě působí při kloubních onemocnění (revmatismus, artróza). Využití najde při civilizačních nemocech včetně alergií.

Medová detoxikační masáž 20 min. 670,- 

Regenerační masáž zad a šíje Artrinem

Artrin přináší úlevu a lze jej využít:
- při bolestech a zánětlivých stavech kloubů, svalů a šlach
- při revmatismu, bolestech páteře a krčního svalstva
k regeneraci při únavě, chladu, nedostatečném prokrvení končetin a dalších pohybových obtíží.

Regenerační masáž zad a šíje Artrinem 20 min. 870,-
 

Masáž zad a šíje medovým olejem

Odstraní z těla toxiny a snižuje stresové projevy.

Masáž zad a šíje medovým olejem 20 min. 630,- 

Baňkování

Přiložením baňky na tělo vytváříme v daném místě podtlak, místo se prokrví a uleví od bolesti. Rozproudí lymfatický systém a zbaví tělo škodlivin.

Baňkování 50 min. 1520,- 

Infračervená kabina

Vyhřívací systém v infračervené kabině produkuje stejné infračervené teplo jako slunce. Na rozdíl od něj však pouze takové infračervené záření, které je bezpečné a které naše tělo absorbuje. Nemá nic společného s ultrafialovými paprsky, které pleť poškozují a způsobují její stárnutí. Infračervené světlo nevidíme, ale můžeme ho cítit, vnímáme ho jako teplo. V průběhu relaxace v infračervené kabině proniká infračervené teplo hluboko do těla, svalů a vaziva, což způsobuje jejich pružnost a uvolnění. Infračervená kabina slouží k předehřátí organizmu před masáží.

Infračervená kabina 5 min. 170,-
Infračervená kabina 15 min. 240,-

Vodoléčba

Vodoléčebné procedury přispívají k posílení zdraví, ke zvýšení celkové odolnosti i fyzické a psychické kondice.
Jsou také příjemným tělesným i duševním prožitkem. Základem tohoto "malého zázraku" je obyčejná voda a vzduch, spojení masáže a koupele.
Moderní vanové lázně v hotelu Pohoda umožňují poskytování hydromasáží a perličkových koupelí.

Hydromasáž

Využívá energie vodního proudu vytvářeného masážním systémem s osmi základními tryskami pro účinnou celotělovou masáž, doplněnou masáží chodidel a zad prostřednictvím 24 mikrotrysek.

Hydromasáž 15 min. koupel / 10 min. zábal 630,-

Perličková koupel

Jemně masíruje proudem vzduchu, vzduchovými bublinkami, stoupajícími k hladině z 54 vzduchových trysek.

Perličková koupel 15 min. koupel / 10 min. zábal 630,-

Bylinková koupel

Je koupel s nepěnivými bylinnými přísadami. Přidáváním do vodních lázní podporují krevní oběh, mají vzpružující a relaxační účinky. Přinášejí pocit uvolnění, odstraňují stres a únavu. Obsahují přírodní silice – např. z rozmarýnu, citrusů, levandule a jehličnanů.

Bylinková relaxační koupel se zábalem 15 min. koupel / 10 min. zábal 710,-
Levandulová koupel 15 min. koupel / 10 min. zábal 840,-

Kleopatřina koupel

Koupel, kterou si dopřávala královna Kleopatra, zaručuje pokožce nejjemnější péči. Jde o luxusní smetanovou lázeň, která pleť rozzáří a vyhladí.

Kleopatřina koupel 15 min. koupel / 10 min. zábal 870,- 

Ovesná koupel

Přírodní produkt obsahující speciálně upravený ovesný extrakt. Koupel pomáhá při svědění kůže, zklidňuje podráždění, pokožku regeneruje a zvláčňuje. Velmi se osvědčila u lidí s atopickým exémem, lupenkou, akné, suchou pokožkou aj. dermatitídami.

Ovesná koupel 15 min. koupel / 10 min. zábal 710,- 

Koupel s minerální solí Biotermál

Je bioinformační koupelová sůl z termální vody vřídla Podhájská. Působí příznivě na horní cesty dýchací, astma, zánět průdušek, revmatismu, cévní a kloubní problémy. Kožní onemocnění. Při mnohých problémech má hlubší a stálejší regenerační efekt než voda z Mrtvého moře. Harmonizuje celý energetický systém organismu. Koupel se solí Biotermál prospívá kondici i kráse a přispívá k rovnováze duše a těla. Tiší svalovou únavu, čistí a revitalizuje pokožku.

Koupel s minerální solí Biotermál 15 min. koupel / 10 min. zábal 840,- 

Humátová koupel s bioinformací

Humátová koupel působí na tělo detoxikačně, rozproudí krevní oběh, mobilizuje imunitní systém a napomáhá okysličení buněk. Zanechává pocit svěžesti a příjemně nabyté energie. Základem koupele jsou huminové látky, směsi éterických olejů s obohacením o výtažky grepu, thuje, jalovce a kafru.

Humátová koupel s bioinformací 15 min. koupel / 10 min. zábal 840,-

Pivní koupel

Navozuje pocit příjemného uvolnění. Díky obsahu chmelového a rašelinového extraktu má tonizační, zklidňující a detoxikační účinky na kůži.

Pivní koupel 15 min. koupel / 10 min. zábal 840,-

Antirevmatická koupel

Základem antirevmatické koupele je preparát Calmonal – bylinný extrát z léčivých bylin (kopřiva, vrbová kůra, levandule, máta, heřmánek, šištice chmelová). Je doporučován jako doplňková balneologická péče kloubních i mimokloubních onemocnění pohybového aparátu.

Antirevmatická koupel se zábalem 15 min. koupel / 10 min. zábal 840,-
 

Po odpočinku v zábalu, následujícím po každé koupeli, je tělo příjemně prohřáté, svalové napětí je uvolněno, krevní oběh na povrchu těla i ve vnitřních orgánech je zlepšen. Uvolňující pocit prostupuje celým tělem, mysl pozvolna vyhodnocuje celý zážitek a začíná se těšit na jeho příští opakování.

Koupel z magnéziové soli

Pečuje o pokožku, uvolňuje svaly, pohybové ústrojí a křeše v lýtkách. Obsahuje řadu minerálů, zejména velké množství hořčíku.

Koupel z magnéziové soli 15 min. koupel / 10 min. zábal 870,-

Kyslíková koupel

Přináší relaxaci a uvolnění. Kyslíkové bublinky obalují při koupeli pokožku a prostřednictvím kapilár pokožky obohacuje kyslíkem celé tělo a mozek.

Kyslíková koupel se zábalem 15 min. koupel / 10 min. zábal 870,-

Suché uhličité koupele

Plynová uhličitá koupel je vysoce účinná procedura upevňující zdraví, zvyšující životní elán a vitalitu. Je ideálním prostředkem pro zvýšení tělesné i duševní pohody. Klasická uhličitá koupel je vodní lázeň, do které se člověk celý ponoří. Podstatou suché uhličité koupele je uzavření těla (mimo hlavy) do speciálního plastového vaku, naplněného čistým oxidem uhličitým, ve kterém člověk odpočívá. Fyziologickou reakcí je rozšíření všech cév až po vlásečnice se současným zvýšením obsahu kyslíku v krvi. Tím dochází k dokonalému prokrvení pokožky, svalstva, všech orgánů a mozku dobře okysličenou krví.
Suché uhličité koupele jsou vhodné pro dospělé všech věkových kategorií. Zejména starší lidé bez jakéhokoliv rizika mohou posílit svůj organismus. K rozvinutí všech účinků se doporučuje absolvovat celou kúru (5 koupelí). Zvýšení obsahu oxidu uhličitého v pokožce má zdravotní účinky na:

Cévní systém:
- zlepšení prokrvení končetin
- zlepšení prokrvení mozku

Nervový systém:
- zmírnění migrén, stavu vyčerpání, nespavosti
- celkové posílení imunitního systému

Hormonální systém:
- zvýšená produkce hormonů (včetně sexuálních)
- zmírnění klimakterických potíží
- zmírnění bolestí při menstruaci

Pokožku:
- celkové zjemnění a zvláčnění pokožky

Plynové uhličité koupele ve spojení s kyslíkovou terapií umožňují zvýšený přísun kyslíku k buňkám celého těla.
Výsledkem spojení obou procedur je dlouhotrvající účinek k posílení obranyschopnosti organismu, zlepšení tělesné a duševní kondice.

Suchá uhličitá koupel (1. procedura) 45 min. 630,-
Suchá uhličitá koupel (každá další procedura) 45 min. 370,-
Suchá uhličitá koupel (celá kúra – 5 procedur) 45 min.

1920,-

Kyslíková terapie

Kyslíková terapie spočívá v dýchání čistého zvlhčeného kyslíku v předem určené dávce (2 l / min). Jako relaxační procedura přispívá kyslíková terapie ke zlepšení celkové výkonnosti, posiluje imunitní systém, zpomaluje proces tělesného i duševního stárnutí a má příznivý a omlazující vliv na pokožku.

Kyslíková terapie (1. procedura) samostatně 30 min., s CO2 45 min. 390,- 
Kyslíková terapie (každá další procedura) samostatně 30 min., s CO2 45 min. 280,-
Kyslíková terapie (celá kúra – 5 procedur) samostatně 30 min., s CO2 45 min. 1500,-

Inhalace

Inhalace jsou nejčastějším druhem léčebného využití luhačovických minerálních vod. Při lázeňských inhalacích je minerální voda vpravována do dýchacích cest ve formě rozptýlené mlžiny o různé velikosti kapének. Hrubé kapky se zadržují již v nosohltanu, menší pronikají do nižších částí dýchacích cest. Léčebný účinek inhalace je dán místním působením léčivé vody Vincentka na sliznice dýchacích cest.

Inhalace minerální vody Vincentka 15 min. 250,-

Slatinné obklady

Zahřátý obklad, přiložený na postižené místo regeneruje poškozené tkáně, zvyšuje prokrvení pokožky, tlumí bolesti a uvolňuje svalovou tuhost. Podává se samostatně při bolestech zad, páteře a kloubů nebo v kombinaci s navazující masáží, jako jeden ze způsobů předehřátí.

Slatinný obklad na celá záda 20 min. 470,-
Slatinný obklad krční a bederní páteře 20 min. 280,-

Zábaly

Parafinový zábal

Jedná se o lokální termoterapii, kdy se na postižená místa přikládají teplé obklady.
K přípravě se užívá bílý parafín s příměsí parafínového oleje.
Aplikuje se především na oblast páteře, kloubů a svalů. Využívá se pomalého předávání tepla a účinných minerálů do těchto oblastí. Parafinové zábaly vedou nejen k uvolnění a snížení bolesti pohybového aparátu, ale také mají blahodárný účinek na celé tělo. Teplo rozšiřuje cévy, zlepšuje prokrvení a působí příznivě na zlepšení regenerace svalových spazmů. Cítíte se uvolněně a relaxovaně.

Parafinový zábal zad a šíje 20 min. 470,-
Parafinový zábal rukou 20 min. 280,-

Bahenní zábal z Mrtvého moře

Zázračné vlastnosti Mrtvého moře jsou věhlasné už po staletí. Bahenní zábaly jsou založeny na jedinečné kombinaci minerálů z Mrtvého moře, neobsahují žádné uměle vyrobené látky ani živočišné příměsi, podporují regeneraci buněk, zlepšují metabolismus v těle a obohacují ho kyslíkem.
Blahodárné jsou také účinky minerálního bahna, které je považováno za přírodní "léčebnou pastu" z Mrtvého moře.
Minerální bahno se aplikuje jako lokální nebo poloviční zábal nebo zábal celého těla. Má přirozenou čistící schopnost, účinně z pokožky odstraňuje nečistoty a odumřelé buňky, pokožku zásobuje minerály a zanechává ji čistou a pružnou. Pokožka vypadá mlaději, je svěží na dotek a uklidněná.

Bahenní zábal lokální 30 min. 380,-
Bahenní zábal zad a paží 30 min.  840,-
Bahenní zábal celkový 30 min. / samostatný zábal 20 min. 1590,-

Zábal z mořských řas

Mořské řasy mají blahodárné účinky na pokožku i celé tělo a jsou účinným prostředkem k odstraňování celulitidy. Obsahují škálu vitamínů, minerálů, stopových prvků a aminokyselin. Hlavním cílem zábalu je, aby tělo přijalo výživné látky, a aby se zbavilo nečistot a toxických látek.

Zábal z mořských řas 50 min. / samostatný zábal 20 min. 1520,-

Medovoskový/citrusový zábal

Tepelné zábaly z přírodního vosku kombinují jemné teplo s aromatickou vůní. Při bolestech svalů kloubů, revmatických onemocněních, bolestech hlavy a migrénách poskytují zábaly z včelího vosku intenzivní rozšíření tepla jak ve svrchních tak i v hluboko uložených tkáních.

Medovoskový/citrusový zábal na celá záda 20 min. 640,-

Čokoládový zábal celého těla

Horký čokoládový zábal je perlou mezi zkrášlujícími procedurami. Doporučujeme ho taky všem, kteří potřebují akutně zlikvidovat dlouhodobě nahromaděný stres a únavu.

Čokoládový zábal celého těla 50 min. / samostatný zábal 20 min. 1360,-

Ovesný zábal celého těla

Ovesný zábal jemnou a citlivou pokožku regeneruje, zvláčňuje a zklidňuje, ulevuje od svědění a podráždění pokožky.

Ovesný zábal celého těla 50 min. / samostatný zábal 20 min. 1390,-

Regenerační zábal celého těla (syrovátka)

Syrovátka se používá speciálně na popraskanou pokožku, přičemž dodává tělu spoustu minerálů v syrovátce obsažených.

Regenerační syrovátkový zábal celého těla 50 min. / samostatný zábal 20 min. 1390,-

Celotělový peelingový rituál

Použití peelingu vrátí pokožce svěžest, oživí ji a zbaví ji povadlosti. Pozitivně stimuluje krevní oběh. Jako peeling se používají nejrůznější přírodní látky např. sůl aloe vera, pomeranč, citrus. Peelingová zrníčka se smíchají s olejem, a kůže po tomto ošetření pak zůstává příjemně hladká a voňavá.

Celotělový peelingový rituál 50 min. / 15 min. peeling / 15 min. nátěr / 15 min. zábal 1120,-

Ušní svíce

Jsou nástrojem přírodní medicíny. Aplikují se pro uvolnění energetických bloků, při poruchách metabolismu, stimulaci průtoku lymfy, při snížení kvality sluchu, hučení a pískání v uších. Hořením svíce v uchu dochází k prohřátí a mírnému podtlaku, čímž vzniká sací, komínový efekt. Díky tomu se uvolňují a pronikají na povrch škodlivé usazeniny, které se vysrážejí na vnitřní straně svíce. Výsledný účinek této receptury je pociťován jako příjemná relaxace.

Ušní svíce 45 min. 720,- (830,-)

Péče o pleť

Ošetření obličeje galvanickou žehličkou 970,-
Ošetření obličeje, krku a dekoltu galvanickou žehličkou 1500,-
Pleťová maska 790,-
 
 
 

Kompletní ceník procedur 2024

  

Pobytové balíčky

DALŠÍ POBYTOVÉ BALÍČKY 
Wellness Hotel Pohoda v Luhačovicích hodnocení